Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je štvrtok 30. jún 2022 , meniny má Melánia , zajtra bude mať meniny Diana. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Štyri roky služby, pohľad späť...

Milí naši,

Štyri roky služby, pohľad späť...

Štefan: Služba mi priniesla dobrú skúsenosť s ľuďmi v Kruciáte, videl som ich odhodlanie. Osobne ma to obohatilo, v živote posilnilo a mám obdiv voči ľuďom v Kruciáte. Pomáha mi to v živote pri riešení problémov, pretože vidím ako mnohí musia zvládnuť a zvládajú oveľa väčšie problémy.

Miriam: Služba je vždy obohatením. Aj mne pomohla hlbšie spoznať bohatstvo diela o. Františka Blachnického, ktoré podľa mňa stále nie je docenené. Spoločné plánovania, ochota pomôcť, stretnutia a svedectvá ľudí v spoločenstve Kruciáty, z tých budem čerpať aj naďalej. A to bolo pre mňa osobne najsilnejšie počas služby. Svedectvá. Lebo je potrebné byť celý život svedkami “ale keď zostúpi na vás Svätý Duch, dostanete silu a budete mi svedkami.“ Sk 1,8. Na to nesmieme zabúdať, svet potrebuje vidieť svedkov. Byť odvážni a svedčiť o tom keď zažijeme ako Boh konal a koná v našich životoch a životoch našich blízkych. Ponúkať ľuďom v našom okolí, ktorým by mohla pomôcť informácia, že ich modlitba a pôst dokážu pomôcť ich blízkemu. Služba mi priniesla aj poznanie, že treba robiť aj malé krôčiky. Je málo ľudí, ktorým by bola blízka myšlienka abstinencie ako skutku lásky k blížnemu. Ale zamyslieť sa aspoň nad tým, čo darujem svojim známym. Byť kreatívny. Nemusí to byť len fľaša alkoholu. Môže to byť fľaša olivového oleja, alebo domáceho sirupu...Nemať doma alkohol, keď má niekto v rodine problém. Aj tieto myšlienky môžu zmeniť myslenie ľudí.

Dielo Kruciáty oslobodenie človeka je dielom lásky. V živote si máme pomáhať, aby sme všetci doputovali do cieľa. Nášho nebeského domova. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhali v našom kráčaní službou a budú nápomocní aj Beátke a Pavlovi Malíkovcom. Rovní slúži rovnému.

„Ostaňte vo mne a ja vo vás. Ako ratolesť nemôže prinášať ovocie sama od seba, ak neostane na viniči, tak ani vy, ak neostanete vo mne. Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne a ja v ňom, prináša veľa ovocia; lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.” (Ján 15:4-5)

Miriam a Štefan Kleinoví

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign