Kruciáta oslobodenia človeka

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je pondelok 4. december 2023 , meniny má Barbora , zajtra bude mať meniny Oto. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Európska charta o alkohole

Charta bola prijatá 14.12.1995 v Paríži zástupcami vlád európskych krajín

Parížska konferencia v súlade s Európskym akčným plánom boja proti alkoholu žiada všetky členské krajiny, aby pripravili všestranné politické kroky a uskutočňovali programy, ktoré budú s ohľadom na ich rozdielne kultúrne, sociálne, právne a ekonomické prostredie naplňovať nasledujúce etické princípy a ciele :
  1. Všetci ľudia majú právo na život v rodine, spoločnosti a v pracovnom prostredí, kde budú chránení pred úrazmi, násilím a ďalšími negatívnymi dôsledkami konzumu alkoholu.
  2. Všetci ľudia majú od včasného veku právo na nestranné informácie a vzdelávanie týkajúce sa následkov konzumu alkoholu na zdravie, pre rodinu i pre spoločnosť.
  3. Všetky deti a všetci dospievajúci majú právo vyrastať v prostredí, ktoré je chránené pred negatívnymi dôsledkami konzumu alkoholu a pokiaľ možno i pred propagovaním alkoholických nápojov.
  4. Všetci ľudia, ktorí rizikovo alebo škodlivo požívajú alkoholické nápoje a členovia ich rodín majú právo na dostupnú liečbu a starostlivosť.
  5. Všetci ľudia, ktorí si neprajú požívať alkoholické nápoje alebo ktorí ich požívať nemôžu zo zdravotných alebo iných dôvodov majú právo byť chránení pred tlakom alkoholické nápoje piť. Pri odmietaní alkoholu by sa im malo dostať podpory.
Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign