Kruciáta oslobodenia človeka

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je štvrtok 13. jún 2024 , meniny má Anton , zajtra bude mať meniny Vasil. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Deklarácie

Abstinenciou mnohých ku triezvosti všetkých.

Iba život veľkej časti spoločnosti, slobodnej od strachu, klamstva, podriaďovania sa škodlivým obyčajom môže priniesť ovocie ozajstnej premeny životného štýlu v celom národe a kresťanský pocit zodpovednosti za rodinný a spoločenský život. Prijatie abstinencie sa rovná začleneniu sa do KOČ. Je vyjadrené písomne a zapísané do "Knihy skutkov oslobodenia", ktorá sa nachádza v našej stanici. Prijímané sú dva druhy abstinentských záväzkov:
  1. Na jeden rok - stáva sa tak kandidátom KOČ
  2. Na čas zotrvania v KOČ - stáva sa členom KOČ

Deklarácie o členstve môžu skladať plnoleté osoby.Táto deklarácia zahŕňa tiež predsavzatie neponúkať a nekupovať alkohol.Odovzdanie deklarácie má charakter záväzku voči spoločenstvu - Hnutiu Kruciáty oslobodenia človeka - a každý má ponechanú slobodu odvolať ho vo chvíli odchodu z radov členov KOČ.

V rámci Slovenska od založenia Kruciáty roku 1998 k dnešnému dňu (posledná aktualizácia 1. september 2019) podpísalo deklaráciu vstupu do KOČ 1232 osôb, z toho je 296 osôb, ktorí podpísali deklaráciu ako člen - natrvalo. Zvyšok sú osoby, ktoré podpísali deklaráciu ako kandidát. Z nich platnosť deklarácie ( na dobu jedného roka) trvá pre 54 kandidátov.

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign